uvod web.GIF
Sbor dobrovolných hasičů Ptení
* SCHŮZE VÝBORU !!!*
koronavirus 

Rekonstrukce vjezdu

Od podzimu roku 2010 až do jara roku 2011 probíhala rekonstrukce průjezdu objektu Skládalovo. Jedná se o objekt, který je v majetku obce, v části objektu - ve dvoře sídlí náš sbor a garáže naší jednotky. Rekonstrukce se ujali členové našeho sboru z několika důvodů. První a zásadní důvod pro rekonstrukci byla nestabilita střešní konstrukce průjezdu. Některé trámy byly prohnilé a hrozilo prolomení a spadnutí trámů a celé střechy na projíždějící zásahovou Tatru, která svými 19 tunami dokázala průjezd mírně „rozvibrovat". Druhým důvodem pro rekonstrukci byla šířka a výška vrat průjezdu, čímž byla limitována technika, která může na dvůr objektu Skládalo a tedy i do hasičárny vjet.

Na podzim roku 2010 byla zahájena demolice části objektu - průjezdu, byla rozebrána střešní konstrukce, střecha, trámy a zdivo. Práce přerušila zima, proto se pokračovalo až na jaře. Mezitím se využil čas a řemeslníky byl spraven štít.

Na jaře se pokračovalo v dobourávání zdiva, v dozdění zídky, uchycení nosných ocelových profilů, které drží vrata, omítání zídky a instalování vrat.

FOTOGALERIE ZDE:

Celkově bylo na rekonstrukci průjezdu odpracováno přes 300 dobrovolnických hodin.

06.04.2013 19:38:33
josef.portes
Děkujeme za návštěvu. Úvodní stránka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one