uvod web.GIF
Sbor dobrovolných hasičů Ptení 
.
 
Mikuláš přišel do téměř pekelného prostředí.

Plamen 2010

V sobotu 2. října 2010 se konal na fotbalovém hřišti ve Ptení závod požární všestrannosti žáků a dorostu – hra Plamen. Soutěž pořádal po technické a materiální stránce náš sbor, vlastní průběh soutěže mělo v režii OSH Prostějov.

Závod zahájili slavnostním proslovem poslanec parlamentu ČR Radim Fiala, dále pak starosta obce Ptení Jiří Porteš a představitelé OSH Prostějov.

Mladí hasiči soutěžili v kategoriích mladší žáci, starší žáci, dorost a smíšená družstva dorostu. Na soutěžící čekalo až 7 sedm stanovišť, kde plnili různé disciplíny. Od střílení ze vzduchovek na terč, přes zkoušení ze základů – PO, uzlování, první pomoci, topografie, dále pak soutěžili ve fyzické zdatnosti a to skoku do dálky a lezení po lanech.

Závodu se celkem zúčastnilo 57 pětičlenných družstev. Po závodě čekal na účastníky nástup s vyhlášením výsledků, při kterém předával soutěžícím ceny mimo jiné i ředitel ÚO HZS v Prostějově plk. Jozef Novák.

Na stupních vítězů se umístily v těchto kategoriích tyto družstva:

Mladší žáci: 1. místo - Brodek u Konice A, 2. místo - Doloplazy, 3. místo - Brodek u Konice 

Starší žáci: 1.místo - Pěnčín, 2. místo - Laškov, 3. místo - Horní Štěpánov.

Smíšená družstva dorostu:1. místo - Ptení, 2. místo - Malé Hradisko, 3.místo - Koválovice-Osíčany.    

Dorost:1. místo - Suchdol, 2. místo - Pěnčín.  

V sobotu 18.září se naše děti zůčastnili soutěže O Pohár Starosty v požárním útoku v Horním Štěpánově,kde nakonec obsadili 2.místo.

5. ročník  soutěže Mladých hasičů

"ZLATÝ FLORIÁN"V požárním útoku dle směrnic Plamen

.Útok A                    Útok B

V sobotu 5 června byli děti s rodiči ve Dzbelu kde se konal Pohádkový les.
 Okresní kolo Plamene, tradiční hasičské soutěže pro děti a mládež, přilákalo na hřiště v Pěnčíně přes dvě stovky závodníků.„V kategorii družstev mladších žáků zvítězil Služín, ve starších žácích Pěnčín. Mezi dorostenci byl nejlepší Lukáš Oščádal z Pěnčína, v kategorii dorostenek zvítězila Martina Pekrová z Alojzova. Nejlepší mezi smíšenými družstvy dorostů pak byly Vrahovice. V družstvech dorostenek braly zlato Seloutky, v dorostencích Suchdol,“ shrnul výsledky sobotního klání starosta Pěnčína Lubomír Novák.Družstva a jednotlivci z prvního a druhého místa postoupili do krajského kola. „To se bude konat druhý červnový víkend v areálu reálného gymnázia v Prostějově,“ upřesnil Novák s tím, že ti nejlepší se utkají v celorepublikovém kole na začátku prázdnin.                              (prostějovský denik)
V sobotu 6.března se konala v Drahanech ZLATÁ VAŘEČKA 2010.
Děkujeme za návštěvu. Úvodní stránka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one