uvod web.GIF
Sbor dobrovolných hasičů Ptení 
.
 

DA 12 - Avia A30

Automobil pro přepravu požárního družstva, přenosné motorové stříkačky a požárního nářadí.

Karoserie je postavena na speciálně upraveném podvozku AVIA 30 (proto v názvu vozidla označení A 30), který vyráběla pražská automobilka AVIA v licenci francouzské firmy Renault-Saviem.
Podvozek je od nákladního vozu AVIA 30, má svařovaný žebříčkovitý rám,teleskopické tlumiče,robustní silentbloky (silné gumové tlumiče), regulátor brzdového tlaku,regulovatelný sklon reflektorů. Motor je uložen nad přední nápravou mezi koly.Zadní náprava je hnaná. Karoserie je
český  výrobek-KAROSA.V současné době se nástavby repasují.

V prosinci 2011 proběhla oprava našeho dopravního automobilu Avia A30. Tento náš druhý výjezdový vůz má najeto na třicet tisíc kilometrů, stáří tohoto automobilu přesahuje 20 let. V roce 2006 prodělala Avie opravu nástavby, následně také opravu brzd.Z důvodu špatného řazení bylo rozhodnuto o výměně převodovky. Jako zdroj nových dílů byl použit dřívější obecní – školní autobus Avia Chavdar. Opravy naší Avie se ujali členové našeho sboru. Byla provedena výměna čtyřstupňové převodovky za pětistupňovou, dále bylo předěláno řazení z „pod volantu“ na podlahu a nakonec byly vyměněny dvě sedačky v přední kabině.Za největší pozitivum opravy lze hodnotit lepší odstupňování pětistupňové převodovky, čímž došlo k lepšímu zrychlení, zvýšení rychlosti automobilu a také k předpokládané menší spotřebě. Tyto všechny výhody by měly vést ke zkrácení dojezdových časů k zásahům tímto DA.V nebližší době bude na Avii zkoušeno vyhřívání motoru.

Technické parametry

Rozměry

Délka:  5 850 mm 
Šířka: 2 230 mm
Délka: 2 800 mm

Hmotnosti

Pohotovostní hmotnost: 4 350 kg 
Užitečný náklad: 800 kg
Skutečná celková hmotnost: 5 150 kg
Děkujeme za návštěvu. Úvodní stránka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one