uvod web.GIF
Sbor dobrovolných hasičů Ptení
* SCHŮZE VÝBORU !!!*
koronavirus 

Cvičení 3-4.5.2013

V pátek a sobotu 3. a 4. května 2013 se účastnila naše jednotka taktického cvičení „Březina 3013", které je praktickým vyústěním uzavření Smlouvy o spolupráci mezi HZS JmK, HZS OlK, VÚ Březina a VHJ Vyškov, která počítá s novým PPP pro Vojenský újezd Březina a tím pádem i využití sil a prostředků z Olomouckého kraje. Do tohoto nového PPP je zařazena také naše jednotka.

Poplach byl naší jednotce vyhlášen klasicky sirénou a pomocí SMS. Jednotka vyjela v oba dva dny ke cvičení, podle pokynů HZS, pouze s CAS. Cílem cvičení bylo simulovat záchranné a hasební práce při požáru lesního porostu velkého rozsahu. Dvoudenního cvičení se postupně účastnilo téměř 50 JPO. Seřadištěm JPO bylo stanoveno místo ve vojenském prostoru za obcí Myslejovice. Mezi hlavní úkoly cvičení patřilo zásobování několika proudů vody pomocí dálkové dopravy vody. Naše jednotka měla za úkol především dálkovou dopravu vody pomocí cisterny. Některé jednotky měly za úkol plnění bambivaku u vrtulníků PČR a AČR, další jednotky měly na starosti úkoly na poli CO obyvatelstva.

Cvičení poukázalo také na zastaralost naší techniky. Na konci cvičení v prvním dnu došlo k závadě na vzduchovém systému naší cisterny, která pak musela být z bezpečnostních důvodů odtažena do Ptení pomocí AV 15 T 815 z CPS PV. Po příjezdu strávili ti sami členové, kteří se účastnili cvičení, na opravě několik hodin až do rána, tzn. krátce před začátkem druhého výjezdu k TC. Smůla se držela i během druhého dne, kdy při návratu cisterny ze cvičení u Myslejovic došlo opět k závadě, tentokrát na palivovém systému, tato závada se opravovala na cestě několika pokusy řadu hodin, čímž cestu zpět na základnu značně prodloužila. Tyto skutečnosti potvrzují závěry z našeho otevřeného dopisu, který jsme začátkem roku adresovali vedení obce (viz zde). Tudíž je nyní budoucnost a zajištění bezporuchovosti a zásahuschopnosti naší techniky, včetně odpovědnosti, v rukách zřizovatele naší jednotky.

Foto a další informace zde: POŽÁRY.CZ

 

09.05.2013 22:58:11
josef.portes
Děkujeme za návštěvu. Úvodní stránka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one