uvod web.GIF
Sbor dobrovolných hasičů Ptení
* SCHŮZE VÝBORU !!!*
koronavirus 

Dopravni nehoda

DN Ptení-Vícov

V pátek 3. ledna 2014 v 8:37 hod byl naší jednotce vyhlášen poplach. Podle předběžných informací se mělo jednat o dopravní nehodu dvou osobních aut mezi Ptením a Vícovem, kde jsou dvě osoby zraněny a uvězněny ve vozidlech. Byť bez potřebného základního vybavení na DN a základních zdravotních pomůcek jsme po pěti minutách k nehodě vyjeli a to s DA Avia (v počtu 1+5), následovanou naší cisternou s dalšími našimi hasiči.

Za tři minuty od výjezdu jsme dorazili k dopravní nehodě, cesta byla velmi kluzká a byla také dost hustá mlha. Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno, že jedna osoba se již nalézá mimo vozidlo, zatímco druhá je zaklíněna uvnitř vozidla, je v bezvědomí, těžce zraněná, ale dýchá. Na místě události se již nacházel pracovník odtahové služby s asistenčním vozidlem a také člen JSDHM Plumlov. Tyto osoby před naším příjezdem odpojili baterii z jednoho auta a starali se o zraněné. Dále se na místě události nacházel již posypový vůz SSOk.

Po půl minutě od našeho příjezdu na místě přistál vrtulník letecké ZZS OlK. Na pokyn lékaře ZZS jsme opatrně vyprostili zraněného a zaklíněného řidiče prostorem spolujezdce z auta a předali ho posádce vrtulníku ZZS. Mezitím jsme se snažili i o odpojení druhého vozidla od autobaterie, ale neúspěšně. Po cca pěti minutách od našeho příjezdu na místo dorazila také jednotka HZS OlK CPS Prostějov s RZA Mercedes a s CAS Man, dopravní Policie a posádka ZZS, která si převzala zraněnou řidičku. Po stabilizaci pacienta byl společnými silami řidič přenesen do vrtulníku. Příslušníky HZS byla po několika pokusech nakonec odpojena autobaterie i v druhém vozidle. Vozidla byla naložena na odtahový speciál, vozovka se uklidila a poté mohla nemalá kolona místem nehody projíždět. Po desáté hodině se vrátila naše jednotka zpět na naší základnu.

 


 
2014-01-03-1519.jpg
2014-01-03-1518.jpg
2014-01-03-1515.jpg
mapa.jpg
04.01.2014 21:55:14
josef.portes
Děkujeme za návštěvu. Úvodní stránka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one