uvod web.GIF
Sbor dobrovolných hasičů Ptení
* SCHŮZE VÝBORU !!!*
koronavirus 

TP - hledání pohřešované osoby Malé Hradisko

V sobotu 16. června 2012 v 20:36 byl naší jednotce vyhlášen poplach, podle předběžných informací se mělo jednat o nespecifikovanou technickou pomoc v Malém Hradisku, sraz měl být u tamního obecního úřadu.

K místu události vyjela naše jednotka s CAS 32 T148 (v počtu 1+3) a posléze také s DA Avia (1+6). Po příjezdu na místo události, kde se již nacházela JSDHM Protivanov s CAS 25K Liaz a členové JSDHO Malé Hradisko, bylo zjištěno, že se od rána pohřešuje 89 letá místní obyvatelka, která se patrně vydala na procházku do lesa. Proto bylo plánováno hledání pomocí rojnice, kterého se měly účastnit složky IZS, na místo byl taktéž povolán vrtulník Policie ČR s termovizí. K obecnímu úřadu dále dorazila Policie ČR, jednotka HZS OLK CPS Prostějov s CAS 25 Scania a také dvě vozidla Vojenské Policie.

Při formování u obecního úřadu a při čekání na další síly a prostředky bylo telefonicky na shromaždiště u obecního úřadu oznámeno, že se osoba již našla, proto k ní vyjela s CAS jednotka z Protivanova, která ji dovezla k obecnímu úřadu. Byla přivolána ZZS a další SaP byly odvolány. Osoba byla dehydrovaná, ale relativně v pořádku, byla ji poskytnuta první pomoc a poté byla předána ZZS. Na základnu dorazila naše jednotka kolem 22. hodiny.

 

23.06.2012 18:04:17
josef.portes
Děkujeme za návštěvu. Úvodní stránka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one