uvod web.GIF
Sbor dobrovolných hasičů Ptení
* *
koronavirus 

Výjezdy JPO III

V pátek 14.11.2008 v 16:02hod.byl naši jednotce vyhlášen požární poplach.Byl nahlášen požár štěpkovače v areálu Pily-Javořice.K požáru vyjela CAS 32 Tatra 148 a DA Avia 30 asi 6 minut po nahlášení.Na místě byly nataženy dva C-proudy a bylo zajištěno doplňování cisterny pomocí hydrantu.V zápětí na místo dorazila jednotka z HZS Konice.

Video-ZDE.

V neděli 30.3.2008 ve 14:07 byl naší jednotce náhlášen požár za obcí,nad rybníkem.Jednalo se o hoření trávy,stromů(dřevěný bunkr v koruně stromu) a okolního porostu.Při příjezdu na místo byly nataženy dva C proudy a zahájeno intenzivní hašení.Na místo ještě dorazily jednotky SDH Kostelec na Hané,HZS Konice.Asi po hodině se jednotky vrátily na základnu.Požár nezpůsobil větší škodu,pravděpodobné zavinění je manipulace s otevřeným ohněm místních dětí.

Krátké video - zde.

Požáry sazí v komíně
Topná sezóna je v plném proudy a statistiky hasičů plní každý den alespoň jeden výjezd na zahoření sazí v komíně. I v průběhu dnešního dne vyjížděli profesionální hasiči z Konice a dobrovolní hasiči ze Ptení  k požáru sazí v obci Ptení. Hasiči žhavé saze vybrali z komína a místo předali majiteli. Požár naštěstí nezpůsobil žádnou  větší škodu.
V úterý 14. března 2006 byl v 9:20 hodin nahlášen na operační středisko HZS v Prostějově požár v rodinném domě v obci Ptení na Prostějovsku. Na místě zasahuje jednotka profesionálních hasičů z Prostějova a Konice a dobrovolní hasiči z Ptení a Kostelce na Hané.
Dne 15.12.2004 usutečnil HZS stanice Konice námětové cvičení v budově Ptenské základní školy.Kde mělo dojít k požáru sborovny.
Přívalový déšť 17.4.2004.
Děkujeme za návštěvu. Úvodní stránka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one